Průvodce instalací Vás provede procesem instalace (nebo odinstalace) produktů Avast a AVG na Váš počítač. Pro instalaci vždy doporučujeme použít aktuální instalační soubor.

Postup instalace je až na drobné rozdíly textu či loga totožný pro veškeré nabízené Avast i AVG Produkty.

Příprava k Instalaci

Před zahájením instalace doporučujeme:

  • Zavřít všechny ostatní programy.
  • Zkontrolujte, zda není nainstalován jiný produkt Avast, případně jiný antivirový produkt třetí strany.
  • Pokud „cizí“ antivir nebo jiný produkt Avast bude v počítači nainstalován, před zahájením instalace tento produkt odinstalujte.

Produkt Avast jste zakoupili patrně jako jako elektronickou licenci, takže před zahájením instalace je potřeba nejprve stáhnout instalační soubor produktu Avast.

Postup instalace Avast produktů po jednotlivých krocích

  • Stažený instalační soubor spusťte a dále pokračujte podle pokynů instalačního průvodce.
Avast úvodní stránka instalace
  • Kliknutím na tlačítko NAINSTALOVAT spustíte instalaci. Kliknutím na volbu Přizpůsobit můžete například vybrat adresář, do kterého se antivir nainstaluje.
  • Počkejte, až instalační proces dokončí instalaci produktu Avast. Po dokončení instalace průvodce zobrazí informaci o ukončení instalace a po stisknutí tlačítka Začít nabídne možnosti aktivace antiviru:
Avast instalace produktu
Prvotní obrazovka po instalaci
  • Pokud chcete aktivovat zkušební verzi antiviru, pokračujte kliknutím na tlačítko Vyzkoušet zdarma. Pokud vlastníte licenci, pokračujte kliknutím na tlačítko Aktivovat.
Avast aktivace
Avast zadání aktivačního klíče
  • Po aktivaci antiviru spusťte prvotní test počítače a počkejte na jeho dokončení:
Spuštění prvotního testu

Tento postup můžete využít na produkty z naší nabídky Avast: Avast Premium Security, Avast Premium Security (pro více zařízení), Avast Cleanup Premium, Avast SecureLine VPN (pro více zařízení), Avast Driver Updater, Avast AntiTrack Premium, Avast BreachGuard, Avast Ultimate a Avast Ultimate (pro více zařízení).

Nebo také na produkty z naší nabídky AVG: AVG Internet Security, AVG Internet Security (pro více zařízení), AVG TuneUp, AVG TuneUp Unlimited, AVG Secure VPN, AVG Driver Updater, AVG AntiTrack, AVG BreachGuard, AVG Ultimate a AVG Ultimate (pro více zařízení).